Jak tłumacze freelancerzy otrzymują wynagrodzenie w USD używając Wise (dawniej Transferwise), PayPal, Payoneer, Skrill i więcej

1 listopada 2021

Freelancerzy szukają najlepszego sposobu na otrzymanie wynagrodzenia. ProZ*Pay został stworzony dla społeczności językowej, aby przyspieszyć płatności, sprawić, że firmy językowe będą bardziej efektywne w wypłacaniu pieniędzy i pomóc freelancerom zachować więcej pieniędzy.
Freelancer z kontem, które akceptuje dolary amerykańskie (USD) może pomóc uzyskać pieniądze szybciej, ułatwić klientowi i wyeliminować niektóre opłaty związane z konwersją walut, które będą kosztować freelancera. Jeśli konto USD odpowiada Ci najbardziej, ProZ*Pay oferuje możliwość otrzymywania pieniędzy w USD poprzez konto USD za pomocą Wise (dawniej Transferwise), lub poprzez przelewy dozwolone w PayPal, Payoneer, Skrill i innych.

PayPal, Payoneer i Skrill będą obsługiwać transfer i walutę po swojej stronie. Po wybraniu tej metody wypłaty, ProZ*Pay nie robi wiele poza wysyłaniem pieniędzy przez swój system.

Wise, dawniej znany jako Transferwise, jest preferowaną przez ProZ*Pay metodą wysyłania USD na większość kont bankowych poza Stanami Zjednoczonymi. Nie musisz posiadać konta w Wise, aby skorzystać z tej opcji. Twoje konto USD zostanie dodane do obszaru Bezpieczne notatki w ustawieniach Twojego konta.

Uwaga, pamiętaj, aby dodać do Secure notes. Typowa konfiguracja przelewu bankowego będzie przeliczana na walutę Twojego banku macierzystego. Jeśli dodasz konto USD, płatność zostanie zwrócona. To spowolni proces otrzymywania pieniędzy.
Upewnij się, że przestrzegasz wszystkich przepisów bankowych i podatkowych dla swojego domu i każdego kraju, w którym prowadzisz interesy.

Chcesz otworzyć konto bankowe w USD? Sprawdź w swoim zaufanym banku lub zapoznaj się z poniższymi linkami, aby uzyskać więcej wskazówek.

    • Otrzymujesz wynagrodzenie jako freelancer? Nie trać na płatnościach międzynarodowych [wise.com].
    • Top 5 kont walutowych w dolarach [moneymagpie.com]
    • Najlepsze na świecie konta bankowe dla międzynarodowych podróżników i nomadów [nomadgate.com]
    • Najlepsze konta zagraniczne / wielowalutowe (Uncovered) [transumo.com]
    • Przykład HSBC na otwarcie konta USD w Egipcie [hsbc.com].

Jeśli Twój klient nie płaci w USD, zaproponuj ProZ*Pay. Klient może zapłacić w sposób, który jest dla niego najlepszy, a ProZ*Pay może wysłać wypłatę w preferowany przez Ciebie sposób.

Opłaty za opłacanie tłumaczy są znacznie niższe dla firm, które płacą wcześniej i zakładają konta hurtowo.

image

Wojciech Kowal

Redakcja lingua-projekt.pl