Trzy doświadczenia, których nie chcesz przegapić na BP

3 listopada 2021

BP to coroczna konferencja, na której spotykają się tłumacze z całego świata, aby porozmawiać o trendach w branży, marketingu, CPD i nie tylko. I nawiązywać kontakty. I dobrze się bawić.

BP to był rollercoaster. Jednym z tych dobrych. A dojazd z Argentyny sprawił, że była to jeszcze większa jazda, bo musieliśmy walczyć z pięciogodzinnym jet lagiem, który dopadł nas zaraz po wyjściu z samolotu. Ale to nie miało znaczenia, ponieważ byliśmy tam: w pięknym Wiedniu, na BP18.

Rozmowy

Każdy dzień konferencji odbywał się w innym miejscu i miał inny format (TED-style i tradycyjny). Prelegenci naprawdę wiedzieli jak dotrzeć do publiczności, a ich tematy na pewno były wciągające. Ich prelekcje były wyjątkowo przydatne do zapoznania się z aktualnymi trendami w branży i uświadamiać o dominujących problemach w zawodzie. Dla niektórych z nas było to doświadczenie otwierające oczy. Niektóre z rozmów były tak wnikliwe, że wywołały intensywne dyskusje podczas przerw. Marketing dla profesjonalistów językowych był również ważnym tematem, ponieważ, cóż, wszyscy musimy płacić rachunki, prawda?

Ludzie

Ponieważ było to dla nas nowe doświadczenie, wszystko było szczególnie ekscytujące. Ale jesteśmy pewni, że nie byliśmy osamotnieni w tym odczuciu. Wszyscy wydawali się świetnie bawić, a wielu stałych bywalców BP w tłumie może nawet bardziej: spotykając starych przyjaciół i znajomych, rozmawiając z nieznajomymi, networkingTo wszystko wydawało się być drugą naturą dla wielu, którzy witali nowych uczestników z otwartymi ramionami. To fascynujące, jak wiele osób można poznać podczas przerwy na kawę. Szczególnie miło było spotkać profesjonalistów językowych z każdego kontynentu, a nawet kilku kolegów tłumaczy z Argentyny!

Impreza

Ktokolwiek powiedział, że tłumacze to nudna banda, z pewnością nigdy nie był na BP. Gdy słońce w Wiedniu chyli się ku zachodowi, muzyka w barze staje się coraz głośniejsza. Zanim się zorientujesz, wszystkie drinki są już podane, na parkiecie robi się tłoczno, światła przygasają, a śmiechy stają się głośniejsze. Rozglądasz się dookoła i wszędzie widzisz dobrze bawiących się ludzi. Na parkiecie zebrała się grupa i jeden z kolegów pokazuje niezwykłe umiejętności taneczne, podczas gdy inny tłum śpiewa do muzyki obok DJ-a. Idealny sposób, aby powiedzieć "Do zobaczenia następnym razem, BP!".

Żegnaj, BP18!

Przede wszystkim chcemy bardzo podziękować wszystkim, którzy wzięli udział jako organizatorzy, prelegenci i uczestnicy. - —i specjalne podziękowania dla Csaby za całą ogromną pracę, którą włożyłeś- — za uczynienie tego tak satysfakcjonującym doświadczeniem na tak wielu poziomach. Zdrówka dla Was i mam nadzieję, że spotkamy się ponownie!

A do wszystkich, którzy to czytają: jeśli kiedykolwiek będziecie mieli okazję pojechać, BP jest zdecydowanie obowiązkowym punktem programu dla każdego profesjonalisty językowego, który szuka luźnego, przyjaznego networkingu, a także wspaniałych możliwości nauki. I kto wie, może się tam spotkamy!

Więcej informacji na: http://otwartazacheta.pl

image

Wojciech Kowal

Redakcja lingua-projekt.pl