Jak zaplanować swój dzień pracy freelancera

16 października 2021

Jednym z pięknych aspektów bycia freelancerem jest wolność. Możesz wybrać swój harmonogram, miejsce pracy, klientów i wiele więcej.

Jednak nagłe przejście do całkowitej wolności często prowadzi freelancerów do niezorganizowanego i nieproduktywnego harmonogramu pracy. Oto kilka sugestii, jak zaplanować swój dzień pracy freelancera.
 

Krok 1: Zaplanuj duży obraz

Planowanie wielkiego obrazu jest zasadniczo określenie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Musisz zdecydować, ile dni w tygodniu chcesz pracować i ile godzin dziennie chcesz pracować. Próbuje unikać być nadambitnym tak jak zobowiązujący się pracować 12 godzin dzień, siedem dni tydzień.
 

Weź pod uwagę swój osobisty kalendarz.

Czy masz dzień rodzinny w niedziele? Więc weź niedziele wolne. Chcesz rano przygotować dzieci do szkoły? Jeśli tak, zaplanuj pracę po ich wyjściu lub obudź się wcześnie, aby zdążyć zanim dzieci wstaną.

Rozumiesz, o co chodzi. Tylko pamiętaj, aby być realistą, aby uniknąć wypalenia.Krok 2: Przeanalizuj swoją tygodniową listę zadań

Każdego tygodnia, musisz przeanalizować jakie zadania muszą być wykonane w danym tygodniu i jakie kroki należy podjąć, aby to zrobić. Jeśli masz 30 małych projektów, upewnij się, że masz listę terminów i dat rozpoczęcia. Jeśli masz trzy duże projekty, wypisz kroki, które musisz wykonać, aby osiągnąć ostateczny cel.


Krok 3: Określ swoją codzienną listę zadań

Twoja codzienna lista zadań może być wypisana w dzień (chociaż najlepiej byłoby zrobić to w noc przed lub na początku tygodnia). Zajmij się zadaniami, które muszą być wykonane zgodnie z twoim tygodniowym kalendarzem i zrób je.Krok 4: Zaplanuj czas dla siebie

Częstym błędem popełnianym przez ludzi, czy to w biurze czy jako freelancer, jest pochłonięcie się swoją pracą. To po prostu nie jest zdrowe i prowadzi do spadku produktywności.

Poświęć czas na zaplanowanie "czasu dla siebie". Każdego dnia, "Me Time" powinien obejmować odchodzenie od komputera, aby zjeść obiad i poćwiczyć.

Plus, pamiętaj, że jesteś freelancerem z jakiegoś powodu.Jeśli chcesz wziąć udział w meczu baseballowym w środku dnia, zrób to! Tylko pamiętaj, aby zaplanować swój kalendarz wokół tego, aby nie przegapić żadnych terminów.


Krok 5: Trzymaj się swojego kalendarza

Ostatnim krokiem, o którym należy pamiętać, jest trzymanie się swojego kalendarza. Łatwo jest dać się pochłonąć Netflixowi lub dobrej książce, gdy jest się odizolowanym od innych pracowników.

Nie wpadnij w tę pułapkę. Jeśli oglądanie Netflixa podczas jedzenia lunchu jest twoim "Me Time", upewnij się, że oglądasz tylko przez czas, który na to przeznaczyłeś. Następnie wróć do pracy i dokończ swoją listę zadań.Krok bonusowy:

Oto ostatnia rada dla Ciebie. Jeśli możesz wyprzedzić swój harmonogram, zrób to. Jeśli projekt zajął mniej czasu niż się spodziewałeś i możesz zacząć inny projekt, który planowałeś zrobić jutro, zrób to!

Nie czekaj do jutra na to, co możesz zrobić dzisiaj, bo nigdy nie wiadomo, co wyskoczy i zepsuje Twoje plany.
 

 

image

Wojciech Kowal

Redakcja lingua-projekt.pl