6 sposobów na optymalizację pracy zdalnej w czasach koronawirusa

17 września 2020

Wszyscy jesteśmy trochę zaniepokojeni w obliczu niepewności. Jednak zawsze możemy być zajęci i wykorzystać to, co najlepsze. Oto kilka łatwych sposobów na zwiększenie produktywności, aby praca w domu stała się przyjemnością (lub przynajmniej znośna).

Niniejszy artykuł został napisany siódmego dnia izolacji (cały zespół Idea Translations pracuje zdalnie od 13 marca 2020 r.). Na szczęście jesteśmy jedną z tych firm, które przyzwyczaiły się do pracy zdalnej. Przez lata wdrożyliśmy politykę pracy zdalnej w wielu działach, wiedząc, że nawet jeśli nie jest to łatwe zadanie dla wszystkich, to można być produktywnym z domu

Jeśli jesteś jedną z wielu osób zmuszonych do pracy w zaciszu swojego domu, może się okazać, że go kochasz, ale są pewne ważne punkty, o których należy pamiętać.

Znajdź swoje miejsce (na swoim miejscu)

Niezależnie od tego, czy masz duże, czy małe mieszkanie, są tu miejsca, w których lubisz pracować i miejsca, w których możesz się zrelaksować. To klucz do tego, aby te miejsca były od siebie oddzielone. Ponadto, spróbuj różnych miejsc i określ, co jest dla Ciebie najlepsze. Może to być kuchnia, kanapa, biurko w sypialni, obok okna; jeśli masz zamiar dokonać wielkich rzeczy, musisz czuć się świetnie. Także, jak tylko ty wybierasz twój pracującego miejsce, upewniał się ty utrzymywać je schludnego i organizującego jak ty jeżeli ty miałeś wizytę od CEO (lub coś tak).

Dowiedz się, jak chcesz zaplanować swój czas

Tak czy inaczej, powinieneś mieć ustawiony harmonogram, kiedy pracujesz i kiedy NIE pracujesz. Praca w domu może zamazać te linie. Chcesz mieć pewność, że masz wyraźną granicę między pracą a czasem spędzonym w rodzinie/relacie.

Włącz swoją rutynową grę

Po przebudzeniu się na alarm podczas normalnych dni możesz pójść pobiegać, zostać w łóżku podczas przeglądania mediów społecznościowych, wziąć czas na medytację, wziąć prysznic, następnie ubrać się i wyjść do pracy. Ty no możesz być sprawnie robić wszystkie tamto rzeczom teraz, ale ty możesz zamieniać one z innymi przyjemnymi rzeczami jak śniadanie z twój rodziną, bawić się z dziećmi dla 20 minut i, dlaczego nie, robić codziennemu swobodnemu ćwiczeniu podczas gdy ty jesteś przy domem. Jednak rutyna musi być jasna dla każdego dnia tygodnia. Dobrym pomysłem jest zaplanowanie rutyny z ograniczeniami na każdy dzień, w którym jesteś w domu, dać lub wziąć kilka minut.

Wyznacz sobie dzienne cele i skoncentruj się na swoich wynikach.

"W środowisku pracy zdalnej, jesteś całkowicie oceniany na podstawie głośności, jakości i terminowości produkcji". W ten sposób praca zdalna jest świetnym korektorem i może dać Ci szansę na błyskotliwą i szybką reakcję na kolejne podwyżki lub awanse" - mówi Kari DePhillips CEO The Content Factory. Stwórzcie listę tego, co będziecie mieli/podobało się Wam pod koniec dnia, abyście byli zorganizowani i mieli na uwadze cel".

Poświęć czas na zjedzenie zdrowego lunchu

Teraz, gdy ty masz zdolność organizować twój rozkład, bierze czas gotować i pielęgnuje ciebie z ten Pinterest przepisem ty widziałeś zeszłego miesiąca ale byłeś tak zajęty stawiać w praktykę. Jedną z najważniejszych rzeczy podczas tej kwarantanny jest zachowanie zdrowia i bez względu na to, ile suplementów bierzesz ze swoją poranną kawą, jeśli nie napełnisz swojego ciała podstawowymi substancjami odżywczymi, możesz skończyć z grypą lub nawet poczuć się bardziej zmęczony niż zwykle.

Ograniczenie rozpraszania uwagi i wyznaczenie granic

Każda przerwa może zakłócić przepływ twórczy lub spowodować utratę koncentracji i zmniejszenie wydajności. Jedną z rzeczy, które mogą Ci pomóc, jest umieszczenie telefonu w innym pomieszczeniu, a w przerwach wystarczy sprawdzić media społecznościowe. Ponadto, możesz poprosić członków rodziny lub współlokatorów, aby nie przerywali, chyba że jest to konieczne. Poza tym należy wyznaczyć granicę, pracować 8 godzin dziennie, a następnie zrelaksować się jak po powrocie z biura. Możesz podziękować panu Coronie za krótki dojazd do pracy.

W końcu, gdy zrobi się cieplej, skorzystaj z tego i idź na patio lub balkon i wprowadź do organizmu trochę słonecznej witaminy D!

image

Wojciech Kowal

Redakcja lingua-projekt.pl